středa, 24 únor 2021 11:08

Děti ze školní družiny zkoumaly různé podoby vody

V pátek 12.2 2021 proběhl ve školní družině projekt „Voda“. Děti nejdříve samy přicházely na to, jaké podoby voda má a proč je důležitá pro člověka.

Po shlédnutí videa s názvem Sněhová vločka pod mikroskopem, jsme se vydali na zahradu MŠ zkoumat s lupou sníh, rampouchy, ale i jiné přírodniny.  Počasí nám umožnilo vytvářet i ledové obrázky, které jsme zalili vodou a nechali přes víkend ztuhnout.  Mráz nikomu nevadil, ale přesto nikdo po návratu z venku nepohrdl horkým čajem, který jsme si uvařili po příchodu do školy. Při vaření čaje jsme odhalili další podobu vody a při popíjení horkého čaje děti sledovaly video Koloběh vody v přírodě. Na závěr ve skupinách projevily svou zručnost při pokusu se zápalkami a vodou. Dověděly se, co se stane, když dřevo nasákne vodu. Výstupem celého projektu byla skupinová práce dětí, při níž nakreslily a zapsaly vše, co odpoledne dělaly. Moc se jim to povedlo.