pondělí, 18 duben 2022 18:04

Zápis do MŠ

Zápis dětí do mateřské školy ve Starém Poddvorově na školní rok 2022-2023 se uskuteční v úterý 10. května v době od 10:00 do 11:00 hodin v budově mateřské školy.
pondělí, 18 duben 2022 17:47

Probouzení jara

Masarykovo muzeum V Hodoníně si připravilo, v rámci akce Velikonoce se blíží, pro školní děti edukační program „Probouzení jara“.
pondělí, 18 duben 2022 17:35

Happy Easter

Před zahájením velikonočních prázdnin se žáci 1. – 3. ročníku v rámci anglického jazyka zúčastnili tematické výuky Happy Easter. Ve výuce se seznámili s anglickou tradicí Velikonoc a sami si ji vyzkoušeli.
pátek, 01 duben 2022 11:13

Jarní dílny

V sobotu 9.dubna se v budově naší školy uskutečnily tradiční Jarní dílny. Po dlouhé odmlce způsobené pandemickou situací jsme tak mohli otevřít „brány“ veřejnosti, na což jsme se náležitě připravili. Děti i rodiče měli možnost vyzkoušet si pletení pomlázek, drátkování vajíček, tvoření z marcipánu, či velikonoční aranžování z květin.
úterý, 18 leden 2022 17:00

Zpěváček Podluží 2022

13. dubna 2022 DFS Kordulka pod patronací Regionu Podluží a Obce Starý Poddvorov připravil již IX. ročník této postupové soutěže. Celkem přišlo zazpívat do kulturního domu v obci 26 dětí z celého regionu.  Z naší školy se zúčastnili tři žáci a tři bývalí žáci. Všichni naši soutěžící se umístili na předních místech a postoupili do dalšího kola, do navazujících soutěží.
středa, 08 prosinec 2021 21:44

Přišel Mikuláš

Děti v základní i mateřské škole letos navštívil Mikuláš i s andělem. Všichni měli připravenou básničku, písničku nebo modlitbu.
středa, 08 prosinec 2021 21:37

Koncert v hudební výchově

O hezký hudební zážitek se postarali žáci naší školy. Konkrétně Alma Přibilová a Sebastian Herzán, kteří v hodině hudební výchovy zahráli pro všechny své spolužáky na housle. Poté dětem vysvětlili, jak se nástroj drží, jak a čím se na něj hraje, jednotlivé části houslí popsali a odpověděli na veškeré dotazy.
středa, 08 prosinec 2021 21:33

Dopravní hřiště

Jízdu na kole podle dopravních značek a pod dohledem městské policie Hodonín si vyzkoušeli naši čtvrťáci a páťáci na dopravním hřišti u Základní školy Vančurova v Hodoníně.
neděle, 28 listopad 2021 17:27

Oslava první adventní neděle

Společné rozsvěcení vánočního stromu na první adventní neděli je krásná tradice,
neděle, 14 listopad 2021 17:10

Svatomartinské hody

Bylo vskutku velmi odvážné propůjčit si tradici „Svatomartinské hody“ pro děti. Jenže vždy je něco poprvé. Uspořádat setkání s rodiči v této době, není nic jednoduchého, ale když se chce, tak jde všechno. Nápad „Svatomartinské hody“ byl spontánní a všechny jsme se dohodly „jít do toho“.
neděle, 31 říjen 2021 09:43

Recyklovaná šipkovaná

V rámci zapojení naší školy do školního recyklačního programu: „Recyklohraní aneb ukliďme si svět“ si starší žáci připravili zábavnou vědomostní hru recyklovanou šipkovanou. Hra se odehrávala venku a soutěžící, naši mladší žáci, při ní postupovali podle šipek na stanoviště, kde plnili různorodé úkoly. Cílem hry bylo prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů.
neděle, 26 září 2021 18:31

Dýňový víkend

Dýňovým víkendem byly letos vyhlášeny sobota a neděle 18. a 19. září. Celých 14 dnů před tímto víkendem žáci pod vedením svých učitelek pracovali na výzdobě školy a na výrobcích, které jsme měli v plánu instalovat před naší školou.