pátek, 06 leden 2023 20:28

Vánoční pečení perníčků

Poslední předvánoční týden věnovali žáci 2. a 3. ročníku části hodin prvouky, výtvarné výchovy a pracovních činností přípravě a pečení vánočních perníčků. Předem připravené těsto si všichni žáci zkusili ve skupinkách vyválet, poté vykrájeli tvary perníčků a paní kuchařky ze školní jídelny tyto perníčky upekly.

Druhý den následovalo zdobení perníčků, kdy si každý své perníčky nazdobil dle libosti. V neposlední řadě si všichni perníčky zabalili do ozdobného sáčku a odnesli domů – ať už na jídlo, na výstavu, nebo jako vlastnoručně vyrobený dáreček.

Žáky tato činnosti velmi bavila, měli možnost si ve škole vyzkoušet pečení a zdobení perníčků od úplného začátku a vytvořit si svůj vlastní dle sebe. Všichni byli moc šikovní a práce se krásně povedla!

Naposledy změněno neděle, 01 říjen 2023 22:42