neděle, 23 únor 2020 14:34

Dráček Hasík

Naši školu navštívil v pondělí 16. prosince profesionální hasič z Brna. Se žáky druhého a pátého ročníku mluvili o požární ochraně v rámci programu nazvaného Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva.

 V jednotlivých tematických blocích se formou her a praktických ukázek zaměřili na výstroj a výzbroj hasičů, používání telefonní linky tísňového volání. Hasič děti naučil, jak správně nahlásit požár na tísňová čísla 150 a 112 a co dělat, když na kamarádovi hoří oblečení, jaké jsou základní zásady první pomoci.

Zato, že se školáci aktivně podíleli na výukovém programu obdrželi v závěru setkání mnoho propagačně-výchovných materiálů, jako třeba omalovánky a vystřihovánky s hasičskou tématikou.

Naposledy změněno neděle, 23 únor 2020 14:52