neděle, 14 listopad 2021 17:10

Svatomartinské hody

Bylo vskutku velmi odvážné propůjčit si tradici „Svatomartinské hody“ pro děti. Jenže vždy je něco poprvé. Uspořádat setkání s rodiči v této době, není nic jednoduchého, ale když se chce, tak jde všechno. Nápad „Svatomartinské hody“ byl spontánní a všechny jsme se dohodly „jít do toho“.

Za velké podpory paní ředitelky Mgr. Sylvie Foltýnové, kreativity všech zaměstnankyň mateřské školy a folklórního nadšení paní učitelky Jany Osičkové, se to podařilo. Rodiče byli úžasní, podstoupili vstupní podmínky, usadili se a čekali na „školičkovou chasu“. V krásně vyzdobené školní jídelně v duchu tradic děti předvedly lidové písničky, verbuňk, vrtěnů a závěrečný tanec s rodiči. Na konci příjemná atmosféra, káva pro rodiče, sladký perník k chuti, povídání a veselení dětí vytvořilo pocit, že jsme všichni „pod doopravdicků májů“. Můžeme s hrdostí říct, že se to podařilo.

„TĚŠÍME SA PŘÍŠTĚ, ZASEJC ZA ROK!“