neděle, 02 červen 2024 15:45

Prvňáčci spolu s předškoláky na dopravním hřišti v Břeclavi

V úterý 21.května se prvňáčci vydali společně s předškoláky na dopravní hřiště do Břeclavi. Vyjeli jsme hned ráno i přesto, že nám počasí příliš nepřálo.

Po příjezdu na dopravní hřiště se nás ujala paní policistka. V učebně dopravní výchovy všechny děti zasedly do lavic a zopakovaly si pravidla chování na vozovce. Moc je  bavily hry s dopravními značkami. Děti moc pěkně pracovaly a překvapily paní policistku svými znalostmi. Za odměnu dostaly omalovánky  a reflexní přívěšky.

V další části výuky jsme děti rozdělili na dvě skupinky. Prvňáci dostali kola nebo koloběžky a převzali si je další policisté, kteří na ně dohlíželi při tréninku na hřišti. Mezitím si předškoláci mohli prohlédnout policejní auto a jeho vybavení. Po půl hodině se skupinky vystřídaly.

Dopravní hřiště bylo moc pěkně vybaveno, fungovalo světelné i zvukové značení. Dětem se výuka velmi líbila.