úterý, 19 prosinec 2023 22:14

Vánoční besídka

Naši vánoční besídku tradičně zahajují děti mateřské školy. A hned po jejich milém vystoupení následovalo představení žáků základní školy. Pro letošní předvánoční čas jsme ve škole nastudovali pohádku Dvanáct měsíčků.

I tentokrát měli žáci cestu za vysněnou rolí trochu komplikovanější, jelikož si museli projít školním konkurzem. Podle jejich výkonu jim byla přidělena role. Scénář pohádky byl hodně obsáhlý a žáci museli vynaložit velké úsilí při nácviku dialogů.

Pohádka byla obohacena tanečními čísly, na kterých své umění předvedli naši nejmladší žáci z prvního a druhého ročníku.

Pauzy při výměně kulis byly doprovázeny hudbou a to nejen z filmové pohádky.

V pátek 15.12.2023 proběhla veřejná generální zkouška a v neděli 17.12. byla premiéra. Zájem o představení byl opravdu veliký, sál byl zaplněn do posledního místa. Naší pohádkou jsme chtěli alespoň na chvíli zastavit předvánoční shon a navodit pohádkovou vánoční náladu.