čtvrtek, 22 prosinec 2022 16:53

Vánoční besídka

Vánoční besídku tradičně zahájily se svým milým programem děti z mateřské školy. V základní škole jsme pro letošní předvánoční čas nastudovali pohádku Čert a Káča. Letos měli žáci cestu za vysněnou rolí trochu komplikovanější, jelikož si museli projít školním konkurzem. Podle jejich výkonu jim byla přidělena role.

Texty měli žáci nastudovány celkem rychle, jelikož nebyly tak obsáhlé. Zato byla pohádka náročnější na nácvik tanců a písní, kterých tam bylo opravdu hodně. Novinkou v letošním roce byla účast dětské cimbálové muziky Remíz, která při představení doprovázela naše malé zpěváky a tanečníky. V představení zazněla hudba lidová, rocková i vážná. Pauzy při výměně kulis byly doprovázeny hudbou z pohádek. V pátek 16. 12. 2022 proběhla veřejná generální zkouška a v neděli 18. prosince byla premiéra. Zájem o představení byl velmi velký, sál byl zaplněn do posledního místa. Naší pohádkou jsme chtěli alespoň na chvíli zastavit předvánoční shon a navodit pohádkovou vánoční náladu.