úterý, 01 listopad 2022 20:49

Exkurze - Sonnentor Čejkovice

Objevovat svět bylinek se naši prvňáčci vypravili v pondělí 24. října do firmy Sonnentor v Čejkovicích.

Během přesunu a cesty linkovým autobusem se učili bezpečnému přesunu po ulicích v obci, vhodnému chování v autobuse i slušnému a pozornému chování v průběhu exkurze.

Kouzelným světem bylinek a koření provedli žáky tři malí kamarádi, rarášci Rozárka, Levandulín a Vavřinec. Prvňáčci si prohlédli výrobu čajů, skladování bylinek, poznávali všemi smysly bylinky a koření. Na závěr si poskládali vlastní čajovou krabičku a naplnili si ji voňavými čaji.

Voňavou atmosféru celé budovy jsme vystřídali za bylinkovou zahrádku, kde žáci rozpoznávali rostoucí bylinky např.: pelyněk, dobromysl, levanduli, mateřídoušku, yzop, šalvěj a jiné. Zahráli jsme si bylinkové pexeso a vystoupali na vyhlídku.

Provoněni bylinkami, dobře naladěni jsme si užili příjemné dopoledne, které nás naučilo, jak se bylinky a koření pěstují, poznali jsme dlouhou cestu od zasazení bylinky až po výrobu voňavých a chutných čajů.

Naposledy změněno neděle, 01 říjen 2023 22:41