DĚTSKÝ FOLKLORNÍ SOUBOR KORDULKA

zelena odrazka

Dětský folklorní soubor Kordulka vznikl při Základní škole ve Starém Poddvorově v září roku 1996. Vedoucí souboru je Mgr. Miroslava Hajdová. Spolupracuje s Hudeckou muzikou ze Starého Poddvorova s primášem Matějem Kůrečkou.

Hudebním vedoucím souboru je Ing. Oldřich Kůrečka.

Soubor navázal na tradice obce a snaží se je udržovat a obnovovat.

Kontakty:

Mgr. Miroslava Hajdová      606 483811    Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Oldřich Kůrečka          602492954      Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

VÝTVARNĚ KERAMICKÝ KROUŽEK

zelena odrazka

Tento kroužek je určen pro děti 2. až 5. ročníku, probíhá jednou týdně v odpoledních hodinách. Žáci si zde vyzkouší různé výtvarné techniky jako malbu, kresbu, grafiku, práci s tradičním i netradičním materiálem nebo s keramickou hlínou.

Zapojujeme se také do různých výtvarných soutěží (např.: Mé toulky za zvěří, MDVV Lidice, Čarovné barvy země aj.), při divadelních vystoupení školy v rámci vánoční besídky vytváříme kulisy a kostýmy. Tvoříme v prostorách školy, ale také v parku či na školním hřišti.

                                                                       

NABOŽENSTVÍ

zelena odrazka

 Ve výuce náboženství se děti seznamují s kořeny, ze kterých naše společnost se svojí kulturou vzrostla. Děti se dozví, kdo je to Ježíš Kristus a odkud ho známe; co nám říká Bible, proč slavíme Vánoce a Velikonoce, proč máme kostel a co se tam dělá, jaký význam a smysl má dnes pro člověka modlitba a mnohé další. Náboženství je nově pro děti zařazeno jako nepovinný předmět a jeho absolvování budou mít zapsáno na vysvědčení.

Náboženství bude probíhat každé pondělí od 12,15 hodin pro žáky 1., 2. a 5. ročníku, od 13,05 hodin pro žáky 3. a 4. ročníku. Výuka je ZDARMA.