DĚTSKÝ FOLKLORNÍ SOUBOR KORDULKA

zelena odrazka

Dětský folklorní soubor Kordulka vznikl při Základní škole ve Starém Poddvorově v září roku 1996. Vedoucí souboru je Mgr. Miroslava Hajdová. Spolupracuje s Hudeckou muzikou ze Starého Poddvorova s primášem Matějem Kůrečkou.

Hudebním vedoucím souboru je Ing. Oldřich Kůrečka.

Soubor navázal na tradice obce a snaží se je udržovat a obnovovat.

Kontakty:

VÝTVARNĚ KERAMICKÝ KROUŽEK

zelena odrazka

Tento kroužek je určen pro děti 2. až 5. ročníku, probíhá jednou týdně v odpoledních hodinách. Žáci si zde vyzkouší různé výtvarné techniky jako malbu, kresbu, grafiku, práci s tradičním i netradičním materiálem nebo s keramickou hlínou.

Zapojujeme se také do různých výtvarných soutěží (např.: Mé toulky za zvěří, MDVV Lidice, Čarovné barvy země aj.), při divadelních vystoupení školy v rámci vánoční besídky vytváříme kulisy a kostýmy. Tvoříme v prostorách školy, ale také v parku či na školním hřišti.

NABOŽENSTVÍ

zelena odrazka

Ve výuce náboženství se děti seznamují s kořeny, ze kterých naše společnost se svojí kulturou vzrostla. Děti se dozví, kdo je to Ježíš Kristus a odkud ho známe; co nám říká Bible, proč slavíme vánoce a velikonoce, proč máme kostel a co se tam dělá, jaký význam a smysl má dnes pro člověka modlitba a mnohé další. Náboženství je nově pro děti zařazeno jako nepovinný předmět a jeho absolvování budou mít zapsáno na vysvědčení.

Náboženství bude probíhat každou středu od 13,15 pro žáky 1., 2. a 5. ročníku, od 14,00 hodin pro žáky 4. a 5. ročníku. Výuka je ZDARMA.