neděle, 27 leden 2019 20:47

Co potřebují zvířata a ptáci k životu

Dne 23. ledna 2019 žáci 1. a 2. ročníku absolvovali dvouhodinový vzdělávací program s názvem Co potřebují živočichové a ptáci k životu. Program byl velmi obsáhlý a žáci si z něj odnesli mnoho znalostí a dovedností.

Nejdříve se seznámili se všemi podmínkami pro život ptactva a živočichů. Poznávali obydlí živočichů, třídili živočichy do skupin podle přijímané potravy a zkoumali vlastnosti vzduchu. Seznámili se s druhy ptactva, které u nás přezimuje a vyskytuje se u krmítka. Za pomoci paní učitelky vyrobili pro ptáčky lojové koule, které jsme zavěsili před školní družinou. Rovněž si vyslechli jaké krmení je pro ptáčky vhodné a co jim nesmí dávat. Na ptáčky si zahráli ve hře, při které zobali z tácků bez pomoci rukou křupky. Ve dvou skupinách si zasoutěžili, aby si nabyté znalosti a dovednosti upevnili. Na závěr rozvíjeli svoji fantazii při kreslení. Tématem byl Medvědí sen, co se může zdát medvědovi během zimního spánku. Žáci byli velmi šikovní a odměnou jim byla prohlídka živočichů, o které se v centru starají. Jednalo se o hady, želvy, králíky a další drobné živočichy. Program byl pro žáky velkým přínosem a odjížděli velmi spokojeni.

Naposledy změněno středa, 08 květen 2019 08:45