úterý, 06 listopad 2018 21:00

Kouzelná jabloň

V pátek 2. 11. se žáci 1. a 2. ročníku zúčastnili programu „Kouzelná jabloň“, který jim na škole zprostředkovali zaměstnanci VIS Bílé Karpaty.

Program byl dvouhodinový. V první části si děti pod vedením paní učitelky zopakovaly pojmy týkajících se jednotlivých ročních období, tradic, polních prací. Povídaly si o změnách, ke kterým dochází na jabloni v průběhu roku. Přiřazovaly barvy a znaky typické pro jabloň v daném ročním období. Součástí bylo také vybarvování a stříhání obrázků.

Ve druhé části se aktivně podílely na výrobě jablečného moštu. Vyzkoušely si strouhání jablka i presování šťávy. Odměnou pro ně byla ochutnávka moštu. Během programu se střídaly různorodé činnosti. Žáci pracovali samostatně i ve skupinách, program se jim velmi líbil.

 

 

Naposledy změněno úterý, 06 listopad 2018 21:16